سخن روز /
70هزار تن به ظرفیت ذخیره گندم در کردستان اضافه می‌شود
1398/06/12

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستائی استان کردستان به نقل از خبرگزاری - ایرنا - تعاون روستایی کردستان سعی دارد تا پایان سال زراعی آینده با احداث چهار سیلوی ذخیره گندم 70 هزار تُن به ظرفیت ذخیره این محصول در این استان اضافه کند.

رئیس سازمان تعاون روستایی کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سازمان احداث 13 سیلو در نقاط مختلف استان را در دستور کار خود قرار داده که هم اکنون یک مورد آن در دست ساخت است و سه مورد نیز اعتبار مصوب دارد و در انتظار ابلاغ برای آغاز عملیات اجرایی آنها هستیم.

پیمان اسکندری افزود: این سیلوها شامل سیلوی روستای وزیر دیواندره با 20 هزار تُن ظرفیت با پیشرفت 30 درصد و سیلوهای صاحب و گل‌تپه هر کدام به ظرفیت 15 هزار تُن هستند ضمن اینکه ساخت سیلوی 20 هزار تُنی تراجان سقز نیز به مناقصه رفته است.

وی اضافه کرد: سیلوی روستای وزیر دیواندره امسال 25 میلیارد ریال اعتبار گرفته و ابلاغ اعتبار سه سیلوی دیگر نیز در دست پیگیری است که پیش بینی می شود با تامین اعتبار برای آنها،  امسال احداث این طرح ها در دستور کار قرار گیرد.

اسکندری یادآور شد: این سیلوها به صورت مکانیزه احداث می‌شوند و سعی خواهد شد در حدود 90 درصد از فعالیت های آن از جمله هوادهی، تخلیه و بارگیری گندم دخالت دست در آن حذف شود.

وی گفت: سازمان تعاون روستایی در نظر دارد برای سهولت در خرید گندم هنگام برداشت محصول، انبار موقت محصول جهت افزایشی کیفی، افزایش حق سهام روستاییان در شرکت های تعاونی و ایجاد اشتغال در بین جامعه روستایی این سیلوها را احدث کند.

اسکندری افزود: این سازمان اعتبارات مورد نیاز سیلوها را از محل منابع شرکت های تعاونی سازمان و تسهیلات بانکی دولت تامین می‌کند.

هم اکنون سیلوها و انبارهای استان ظرفیت ذخیره 500 هزار تن گندم را دارند که این میزان شامل 120 هزار تن در انبارها و سیلوهای مسقف و 380 هزار تن نیز در انبارهای رو باز است.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal